5 kroków do harmonii i spokoju w codziennym życiu.

Ostatnimi czasy obserwuję wśród bliskich mi osób, tendencję m.in. do przejmowania się drobnostkami. W efekcie czego osoby te są bardziej podatne m.in. na bóle głowy, rozdrażnienie czy bezsenność. Przykro mi to mówić, jednakże z moich obserwacji wynika, że w większości przypadków wszystkie powyższe dolegliwości osoby te mają je na własne życzenie.
.
Właśnie te smutne obserwacje skłoniły mnie do przybliżenia tego problemu tutaj, na blogu.
.
Przykro jest patrzeć kiedy najbliżsi cierpią. Jednakże nie ukrywajmy, że często rozwiązanie mają pod nosem, lecz kierowani różnymi powodami.. nie chcą po nie sięgnąć.
.
Ja niestety świata nie zmienię, i choćbym chciała to nie zmienię również najbliższych. Nie mam również mocy sprawczej, aby zmienić Was. Jednakże dziś przedstawię Wam kilka prostych ‚zabiegów’, dzięki którym sami będziecie mogli dokonać zmian w swoim życiu tak, aby mogło być ono spokojniejsze i bardziej harmonijne.
.
Także chciałabym napomnieć, że wszystko co przedstawiłam w dzisiejszym wpisie – zostało przeze mnie przetestowane osobiście.
.
Pamiętaj, że nie ma magicznej recepty na szczęście, spokój i harmonię. Pamiętaj, że nic samo się nie zrobi. Wszystko zależy od Ciebie, tak więc.. do dzieła!

.


.
5 kroków, które przybliżą Cię do spokoju i harmonii w Twoim codziennym życiu:
.
1.Nie trać czasu na pierdoły
.
Warto zrozumieć, że nasz czas jest ograniczony, a nadmierne skupianie się na nic nie znaczących pierdołach. potrafi skutecznie zabrać znaczną część naszego czasu. Nie będę Ci mówić co jest dla Ciebie ważne i na co powinieneś poświęcić swoją uwagę, a na co nie. Sam ustal priorytety. Usiądź i sam ze sobą szczerze porozmawiaj. Naprawdę szczerze. Zastanów się co jest dla Ciebie tak naprawdę ważne. Podziel swoje zadania na rzeczy ważne i ważniejsze. Na priorytetowe i te, które mogą na chwilę obecną poczekać. Pogódź się z rzeczami, na które nie masz żadnego wpływu i nie trać czasu na walkę z wiatrakami. Poświęć chwilę czasu na analizę i przemyślenia. A przede wszystkim bądź ze sobą szczery.
.
2. Nie oglądaj się na innych
.
Jeśli chcesz wieść spokojne i harmonijne życie, to jest to jeden z kluczowych warunków, które musisz spełnić aby do tego swojego wymarzonego życia się przybliżyć. Na tym blogu był już jeden post, w którym pisałam, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał lepiej niż Ty. (znajdziesz do TUTAJ – klik klik). Ten wpis jest nadal aktualny.
.
Posłuchaj.. szkoda tracić czasu na porównywanie się z innymi i na oglądanie się na innych ludzi. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał więcej pieniędzy niż Ty, większą rodzinę niż Ty, większy dom niż Ty, droższe ubrania niż Ty. Jeśli będziesz wciąż się porównywał, to wiedz, że jest to najszybsza droga do.. frustracji.
.
Druga sprawa, która również tyczy się innych ludzi.. Nie oglądaj się na innych. Szkoda Twojego cennego czasu i energii na przejmowanie się tym co robią inni ludzie, co oni mówią, jak na Ciebie patrzą, co o Tobie powiedzą, co o Tobie myślą. To Twoje życie. Skup się na sobie. Jeśli wciąż będziesz się na nich oglądać to stracisz cenną energię, którą mógłbyś poświęcić na rozwój samego siebie, swoich umiejętności i kompetencji. Otrząśnij się, żyjesz dla siebie, nie dla innych. A życie masz tylko jedno.
.
Jeśli wciąż przejmujesz się tym co mówią o Ciebie inni, na pewno zainteresuje Cię TEN wpis (klik klik)
.
3. Odpuść

.
Odpuszczanie to wielka sztuka. Sama długo się jej uczyłam i.. nie żałuję. Tej umiejętności nie zamieniłabym na nic innego. W odpuszczaniu chodzi o to, aby dać swobodnie odejść ludziom, rzeczom czy wydarzeniom. Czy to z powodu tego, że one po prostu chcą od nas odejść i nie ma sensu na siłę się ich kurczowo trzymać. Czy też z tego powodu, że to my mamy dosyć toksycznych ludzi czy wydarzeń ze swojego życia, i potrafimy po prostu otworzyć im drzwi tym samym wypraszając je ze swojego życia.
.
Odpuszczanie jest swego rodzaju szacunkiem, który okazujemy sobie i światu. Jeśli coś się kończy, nie trzymajmy tego na siłę. Jeśli coś jest zbędne, dajmy temu odejść. Jeśli coś nam ciąży oraz sprawia ból i cierpienie, odetnijmy się od tego raz na zawsze. Zaufaj życiu, czasem coś od nas odchodzi, aby zrobić miejsce na coś nowego. Często w takich sytuacjach mówię.. nie miotaj się i po prostu płyń.
.
(Jeśli masz problem z toksycznymi ludźmi – TEN wpis (klik klik) może Cię wspomóc w odsunięciu się od takich ludzi.)
.
4. Doceniaj to co masz
.
W dzisiejszych czasach, kiedy to na wyciągnięcie ręki mamy dosłownie wszystko i to w każdej chwili – ciężko jest pamiętać o wdzięczności. A szkoda, w końcu nic nie jest nam dane raz na zawsze. Nic nie jest na stałe. Dziś możemy mieć wszystko, jutro możemy nie mieć nic. Nie chodzi tutaj już o wdzięczność dla samej wdzięczności, bo tak trzeba. Nie. Wdzięczność, taka szczera, wypływająca z serca jest jednym z kluczy do szczęśliwego i harmonijnego życia. Dzięki wdzięczności doceniamy to co mamy, dzięki niej przypominamy sobie, że mamy naprawdę wiele. Jeśli czytasz ten wpis to, jak mniemam, masz dom, masz dach nad głową, masz w domu prąd, widzisz, umiesz czytać, żyjesz. Nie każdy na co dzień zdaje sobie z tego sprawę, ale to naprawdę wiele. Mamy więcej niż nam się wydaje.
.
Jeden z moich wpisów, (znajdziesz go TUTAJ – klik klik) mówił o tym, że jeśli nie doceniasz tego co masz, to dlaczego miałbyś dostać więcej. Jeśli chcesz poczytać więcej o wdzięczności, to zapraszam Cię do przeczytania tego wpisu, jest godny uwagi.
.
5. Szanuj przede wszystkim.. siebie
.
Dla niektórych to może wydawać się oczywiste, jednakże uwierzcie mi – nie dla wszystkich. Mówiąc o tym, że powinniśmy szanować przede wszystkim siebie, mam na myśli to, że powinniśmy kierować się ZDROWYM egoizmem. Czyli takim, który nie będzie naruszał dobra, ani granic innych ludzi. 
.
Zawsze to powtarzam, że ludzie przychodzą i odchodzą. Rodzina, przyjaciele, koledzy, rzeczy, miejsca.. to wszystko odchodzi, przemija. Ale Ty, Ty jako Ty. Byłeś, jesteś i będziesz sam ze sobą do końca swojego życia. To TY przeżyjesz swoje życie. Nikt za Ciebie go nie przeżyje, a Ty nie przeżyjesz życia za nikogo. To jest chyba dość jasny powód, dla którego powinieneś szanować siebie. Siebie, ale także swoje zasady, swoje wybory, swoje zdanie, swoje poglądy, swoje zdrowie, swoje ciało, swoją przestrzeń i swój dom. 
.
(Jeśli masz problem z szacunkiem do siebie, to ten wpis na pewno Cię zainteresuje: Inni traktują nas na tyle, na ile im na to pozwolimy (klik klik))
,
Inne wpisy, które powinny Cię zainteresować:
.
Czym jest szczęście, gdzie go szukać i jak je znaleźć
– Dalszy rozwój leży poza strefą komfortu
Zdrowa zazdrość vs. chora ambicja. Sprawdź co Tobą kieruje.

.

Dasz radę, wierzę w Ciebie 😉

.